AKULİ BAĞLAMA KURSU İZMİR

Okulumuz bütün enstrüman eğitimlerinde alanında yetkin hocalarla bire bir eğitim vermektedir. Bağlama ya da halk arasındaki adıyla saz bizim için geçmişimizin bu güne aktarılmasındaki en önemli enstrüman olması sebebiyle ayrı bir öneme sahip olup harika bir solo enstrümandır. Önceden sadece halk müziği icrasında  kullanılan bağlama artık dünyanın bütün müzik tarzlarında solo enstrüman olarak yerini almıştır. Anadolu müziğinin zenginliğine yıllar yılı eşlik etmiş olan bağlama (koma seslerden oluşan makamlar) günümüzde artık iyi bağlama icracılarının da yetişmesi ile de dünya müziğinde de solo saz olarak   yerini almıştır .

Halk müziğini ve kültürünü korumanın önemli bir aracı olduğunun altı çizilmelidir, Bizim de görevimiz bağlamayı doğru metotlar kullanarak iyi icracılar yetiştirip, ulusal sazımızı dünya ölçeğinde daha iyi tanıtıp yaygınlaşmasına yardımcı olmaktır. Gelin dünyaya açılan penceremiz bağlama olsun.

Bunun yanında bağlama eğitimi kişinin sağ ve sol beynini bir arada kullanmasını sağlayarak gelişimi destekler, vücut koordinasyon yetisini artırır.

Konsantrasyon, adapte ve disipline olma yetilerini geliştirir.

Dil öğrenme becerisini geliştirir.

İlgi ve yeteneklerinin farkına varan bireyin kişisel farkındalığı ve özgüveni artar, sosyal ilişkileri olumlu yönde gelişir.

Bağlama eğitimi kişilik gelişimine katkısı sağlar.

detaylı bilgi için iletişim

Deneme kursu başvurusu

Lütfen almak istediğiniz kurs tipini seçin.
Lütfen almak istediğiniz kursu seçin.